V přírodní medicíně
je síla

V PŘÍRODNÍ
MEDICÍNĚ JE
SÍLA
Hrdličkova medicína

Neznámá prevence rakoviny prsu

Mnoho příčin

Je více příčin, proč se nějaký novotvar, ať už zhoubný nebo nezhoubný, vytvoří. Protože je tato tematika méně známá a převládá obecné přesvědčení, že za vše může životní styl nebo genetika, popíšeme si zde tři velmi časté příčiny rakoviny prsu. Níže uvedené informace vycházejí z našich zkušeností a dlouhodobých pozorování.

Nedostatek jodu

Již v 50. letech minulého století byla prokázána souvislost mezi nedostatkem jodu a rakovinou prsu u žen. V tomto smyslu jsou na tom nejlépe Japonky, které mají zajištěn vysoký potravinový příjem jodu díky konzumaci mořských produktů, a tak mají celosvětově nejmenší výskyt rakoviny prsu. Optimistickým pohledem, který ale v praxi nefunguje, je představa, že zařazením ryb a řas do našeho jídelníčku, se deficit srovná. Jistě je to lepší než nic, ale řešením v našich podmínkách je doplňování jodu pomocí Lugolova roztoku.

Podprsenky

Drtivá většina podprsenek (hlavně s kosticí) odpojí prsa od lymfatického systému tím, že se pod prsy zaříznou do těla. Takto „odpojená“ část lidského těla není lymfou čištěna a časem se zde vytvoří nezhoubné a později zhoubné novotvary. Tento proces je poměrně dlouhý a trvá i déle než 10 – 15 let.

Nedokončené hojení

Jestliže má žena onkologický nález na prsu, je často vyšetřujícím lékařem dotázána, zda se do toho místa (prsu) neuhodila popř. neměla modřinu (tato souvislost je oficiálně popřena). Může se jednat i o více jak rok staré úrazy, na které žena třeba již zapomněla. Příčinou novotvaru je nedokončené hojení poraněného místa, které nebylo včas zastaveno, protože v těle chyběla nebo se v nedostatečném množství vyskytovala jedna nebo více nutričních látek.

Základní prevence

Jak již z textu vyplynulo prevencí je:

  1. dostatečné zásobování jodem 4-7 mg/den
  2. nenosit podprsenku nebo ji např. nahradit sportovní se širokou gumou
  3. chránit svá prsa před úrazy a zásobit své tělo především jodem, zinkem, hořčíkem, selenem, vitamínem E

Vyhýbejte se soje a výrobkům z ni. Dále všemu co obsahuje fluoridy (v našich podmínkách především zubní pasty). Jak soja, tak fluoridy znemožňují normální fungování štítné žlázy, která je pro zdravá prsa nezbytná.

Další vlivy

Zde je seznam některých spouštěčů rakovinného bujení, které lze více nebo méně ovlivnit:

  • pesticidy (byly nalezeny v nádorech prsu)
  • radioaktivní záření z diagnostických zařízení jako je tomograf (CT) a  mamograf (oficiálně popřeno)
  • fyzický dlouhodobý i velmi malý tlak na konkrétní tkáň/místo v těle nebo na těle
  • špatné prokrvení, např. díky utlačenému nervu od páteře (platí především pro vnitřní orgány)
  • vysoký příjem živočišných bílkoviny ve stravě, tj. více než 5% z celkového denního příjmu.

Co dělat, když už rakovinu mám

Nelze to popsat v jednom článku a univerzálně pro všechny případy. Lze ale poradit první kroky, které jsou velmi silné a účinné.

První krok se týká psychiky, tedy především její nevědomé části. Podle našich zkušeností je zde nejvíce přínosná a přímočará metoda RUŠ. Pokud to tak také vidíte, najděte si zkušeného terapeuta metody RUŠ a řešte s ním svůj problém. Dokud nebudete rakovinu milovat, váš problém trvá.

Druhý krok se týká fyzického těla –  připravte si a denně užívejte odvar z houby lesklokorky lesklé (Ganoderma lucidum).

Třetí krok je pravidelné doplňování jodu pomocí Lugolova roztoku.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení