Vaginální výplachy koloidním stříbrem

Fungují vaginální výplachy koloidním stříbrem?

Ano, fungují, a to z více jak 95% na různé druhy výtoků. Je zde určité množství případů, kde se výsledky nedostaví a je zpravidla nutné nasadit silnější kalibr, což je často chemický lék.

Co budete k výplachu potřebovat:

 • koloidní stříbro v koncentraci od 40 do 60 ppm
 • injekční stříkačku o minimálním obsahu 20 ml
 • čistou skleničku
 • ručník
 • papírové kapesníky
 • čisté spodní prádlo

Vysvětlení jednotlivých položek

 • v praxi používáme koncentraci koloidního stříbra 50 ppm, protože se dobře osvědčilo. Koncentrace pod 40 ppm jsou slabé a pro tyto účely málo účinné. Lze použít i koncentraci 100 ppm a výšší, ale na výsledcích to oproti 50 ppm nepoznáte.
 • na jeden výplach je potřeba cca 40 ml koloidního stříbra.
 • Pokud se vám podaří aplikovat např. jen 20 ml, není to vaší jinou anatomickou strukturou, ale nedostatečným uvolněním břicha a podbřišku.
 • čistá sklenička slouží na koloidní stříbro pro daný výplach.
 • Pokud použijete injekční stříkačku o objemu např. 20 ml, budete ji muset naplnit 2x. Ze skleničky se širokým hrdlem se to dělá velmi snadno.
 • ručník si dáte pod sebe, protože se zpravidla stane, že něco uteče.
 • papírové kapesníky slouží k průběžnému otírání a také vytvoření závěrečné „uzávěry“ pochvy při chůzi na záchod.
 • čisté spodní prádlo je nezbytné. Použitím původního by došlo k opětovné kontaminaci původců výtoku.

Aplikace koloidního stříbra

Zajistěte si nerušených cca 20-30 minut a bezproblémový přístup jít polonahá na WC. Položte pod sebe ručník a zaujměte pozici, kdy vaše genitálie budou směřovat směrem vzhůru. Dobře se toho dosáhne na
gauči nebo opřením nohou o stěnu. Vedle sebe již máte na ubrousku naplněnou injekční stříkačku s koloidním stříbrem a také skleničku pro druhé naplnění injekční stříkačky. Uvolněte břicho a zaveďte injekční stříkačku do vstupu pochvy. Pomalým stiskem začněte aplikovat koloidní stříbro. Nespěchejte. Když budete pospíchat, hodně koloidního stříbra uteče ven a steče pod vás. Po aplikaci cca 40 ml, nebo naplnění pochvy, nechte koloidní stříbro po dobu cca 20 minut působit. Čím déle, tím samozřejmě lépe.
Po skončení doby aplikace koloidního stříbra dejte dohromady dostatečné množství papírových kapesníků, kterými pevně zakryjte poševní vstup, a běžte rychle na záchod, kde z vás koloidní stříbro může vytéct. Otřete se čistými kapesníky. Můžete být potřísněná produkty kvasinek, což se jeví jako bílá hmota různé konzistence. Na závěr doporučujeme ještě zevní aplikaci koloidního stříbra pomocí spreje o stejné koncentraci, tedy 50 ppm. Nechte jej cca 5 minut zaschnout a oblékněte si čisté spodní prádlo.

Jak často tuto proceduru opakovat?

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Jedné ženě bezpečně zafunguje jeden výplach a má klid. Jiná potřebuje dva až tři, aby dosáhla výsledků. Klíčem může být četnost opakování vaginálních výtoků.  Pokud je to pro vás výjimečná událost, je docela jisté, že jeden výplach bude dostatečný. Pokud máte
výtoky často, budete potřebovat pravděpodobně výplachů více. Při akutních obtížích pokud možno 3x denně. Do druhého dne dochází k rychlému zlepšení.

Důležitá upozornění

Dodržujte přísnou hygienu. Tím chráníte nejen sebe před opětovnou kontaminací, ale i své blízké, kteří s vámi sdílejí prostor. Některé patogeny bez újmy přežijí základní praní na 40 stupňů celsia. Proto použitý ručník perte v pračce buď samostatně, nebo s desinfekcí, aby nedošlo ke kontaminaci oblečení ostatních členů domácnosti.
Injekční stříkačku nepoužívejte více jak jeden den. Po aplikaci ji ponořte do koloidního stříbra.
Další informace o koloidním stříbře a jeho použití naleznete zde:

Záruka
čerstvosti

výroba až po objednání

Záruka čistoty
vstupních surovin

destilovaná voda vlastní výroby, certifikovaná čistota kovů

Záruka
informovanosti

každý produkt má podrobný návod

Výhodné
poštovné

od 49 Kč nebo zdarma u objednávek nad 1990 Kč